Kontakt z nami:
+46 33-23 79 00
Nasi sprzedawcy pomogą Ci w sprawach dotyczących zamówienia i pomocy technicznej. Zapraszamy do kontaktu w godzinach od 7:00 do 16:00.

Silvent 715 L

SILVENT 715 L: dysza Lavala ze stali nierdzewnej. Jej wprowadzenie otwiera nowy wymiar w technice odmuchu sprężonym powietrzem. Efekt optymalnego wykorzystania powietrza osiągnięto poprzez otoczenie głównego strumienia o prędkości naddźwiękowej osłonną warstwą powietrza, która porusza się równolegle do centralnego strumienia głównego. Strumień centralny w dyszy SILVENT 715 L wytwarzany jest przez dyszę Lavala. Konstrukcja dyszy powoduje przekształcenie całej energii sprężonego powietrza w energię kinetyczną przy jednoczesnym jego „zamknięciu” i uniemożliwieniu jego rozszerzania się po opuszczeniu dyszy. Osłonna warstwa izoluje strumień centralny od otaczającego powietrza, tym samym zapobiegając zmniejszeniu prędkości i umożliwiając wykorzystanie jego pełnej mocy. Zakłócenia ruchu powietrza są niewielkie, co prowadzi do obniżenia poziomu hałasu. Dysza wykonana jest w całości ze stali nierdzewnej, dzięki czemu sprawdza się w praktycznie w każdym zastosowaniu, w którym istnieje zapotrzebowanie na bardzo dużą siłę odmuchu, np. w przemyśle papierniczym, w stalowniach czy zakładach chemicznych. Produkt w pełni zgodny z wymaganiami przepisów bezpieczeństwa OSHA i wymaganiami Europejskiej Dyrektywy Maszynowej w zakresie ograniczeń poziomu hałasu.
Redukcja hałasu 75%
Oszczędności 48%

Specyfikacje

Jednostki ukł. SI Jednostki obow. w USA  
Siła54.0 N11.9 lbs
Zużycie powietrza312 Nm³/h183.6 scfm
Poziom hałasu104 dB(A)
Strumień powietrzaLavala
PrzyłączeG 3/4" 3/4"-14 NPT
Typ złączaWewn./żeńskie
Wymiary 41x44 mm 1.61x1.73 inch
MateriałStal nierdzewna
Waga0.225 kg0.496 lbs
Maks. temperatura400 °C752 °F
Maks. ciśnienie robocze1.0 MPa143.0 psi

Korzyści

Zastępuje otwartą rurkę18 mm23/32 inch
Redukcja hałasu [dB(A)]20 dB(A)75 %
Oszczędności powietrza/kosztów [Nm³/h]287 Nm³/h48 %
Spełnia postanowienia Dyrektywy Maszynowej UETak

Właściwości odmuchu w zależności od ciśnienia

Jednostki ukł. SI (kPa)2004006008001000
Siła (N)24.447.373.598.0115.1
Zużycie powietrza (Nm³/h)165.5284.8412.8535.0654.8
Poziom hałasu (dB(A))97.9103.4107.7111.2112.7
Jednostki obow. w USA (psi)406080100120
Siła (oz)121.9179.3236.3293.6351.0
Zużycie powietrza (scfm)126.0176.7227.0277.7328.3
Poziom hałasu (dB(A))100.7104.5107.2109.4111.1

Układ i zmiana prędkości strumienia sprężonego powietrza

Jednostki ukł. SI (mm)50100200300400500
Strumień powietrza (ø)140200240280325365
Prędkość (m/s)2962511431037467
Jednostki obow. w USA (inch)248121620
Strumień powietrza (ø)5.517.879.4511.0212.8014.37
Prędkość (ft/s)971823469338243220

Strumień powietrza

100 (4")
200 (8")
300 (12")
200 (7.87")
240 (9.45")
280 (11")