Kontakt z nami:
+46 33-23 79 00
Nasi sprzedawcy pomogą Ci w sprawach dotyczących zamówienia i pomocy technicznej. Zapraszamy do kontaktu w godzinach od 7:00 do 16:00.

Silvent 735 L

SILVENT 735 L: dysza Lavala ze stali nierdzewnej. Jej wprowadzenie otwiera nowy wymiar w technice odmuchu sprężonego powietrza. Efekt optymalnego wykorzystania powietrza osiągnięto poprzez otoczenie głównego strumienia o prędkości naddźwiękowej osłonną warstwą powietrza, która porusza się równolegle do centralnego strumienia głównego. Strumień centralny w dyszy SILVENT 735 L wytwarzany jest przez dyszę Lavala. Konstrukcja dyszy powoduje przekształcenie całej energii sprężonego powietrza w energię kinetyczną przy jednoczesnym jego „zamknięciu” i uniemożliwieniu jego rozszerzania się po opuszczeniu dyszy. Osłonna warstwa izoluje strumień centralny od otaczającego powietrza, tym samym zapobiegając zmniejszeniu prędkości i umożliwiając wykorzystanie jego pełnej mocy. Zakłócenia ruchu powietrza są niewielkie, co prowadzi do obniżenia poziomu hałasu. Dysza wykonana jest w całości ze stali nierdzewnej, dzięki czemu sprawdza się praktycznie w każdym zastosowaniu, w którym istnieje zapotrzebowanie na dodatkową, większą siłę odmuchu, np. w przemyśle papierniczym, w stalowniach czy zakładach chemicznych. Produkt w pełni zgodny z wymaganiami przepisów bezpieczeństwa OSHA i wymaganiami Europejskiej Dyrektywy Maszynowej w zakresie ograniczeń poziomu hałasu.
Redukcja hałasu 78%
Oszczędności 34%

Specyfikacje

Jednostki ukł. SI Jednostki obow. w USA  
Siła127.0 N28.0 lbs
Zużycie powietrza768 Nm³/h452.0 scfm
Poziom hałasu109 dB(A)
Strumień powietrzaLavala
PrzyłączeG 1" 1"-11 1/2 NPT
Typ złączaWewn./żeńskie
Wymiary 60x61 mm 2.36x2.40 inch
MateriałStal nierdzewna
Waga0.690 kg1.521 lbs
Maks. temperatura400 °C752 °F
Maks. ciśnienie robocze1.0 MPa143.0 psi

Korzyści

Zastępuje otwartą rurkę25 mm1 inch
Redukcja hałasu [dB(A)]22 dB(A)78 %
Oszczędności powietrza/kosztów [Nm³/h]391 Nm³/h34 %
Spełnia postanowienia Dyrektywy Maszynowej UETak

Właściwości odmuchu w zależności od ciśnienia

Jednostki ukł. SI (kPa)2004006008001000
Siła (N)47.099.1155.2209.6261.8
Zużycie powietrza (Nm³/h)331.0619.8908.21180.51460.0
Poziom hałasu (dB(A))101.1106.5110.4112.2113.4
Jednostki obow. w USA (psi)406080100120
Siła (oz)231.4370.5505.8644.6769.5
Zużycie powietrza (scfm)254.5376.3496.7606.8724.7
Poziom hałasu (dB(A))104.7106.9109.6110.3111.2

Układ i zmiana prędkości strumienia sprężonego powietrza

Jednostki ukł. SI (mm)50100200300400500
Strumień powietrza (ø)200260315370445485
Prędkość (m/s)2962511431037467
Jednostki obow. w USA (inch)248121620
Strumień powietrza (ø)7.8710.2412.4014.5717.5219.09
Prędkość (ft/s)971823469338243220

Strumień powietrza

100 (4")
200 (8")
300 (12")
260 (10.24")
315 (12.4")
370 (14.6")