Kontakt z nami:
+46 33-23 79 00
Nasi sprzedawcy pomogą Ci w sprawach dotyczących zamówienia i pomocy technicznej. Zapraszamy do kontaktu w godzinach od 7:00 do 16:00.

Silvent 808

SILVENT 808 to energooszczędna dysza Lavala będąca częścią nowej linii urządzeń "SILVENT SOFT™”. Dysza jest pokryta gumą EPDM, co pozwala znacznie ograniczyć ryzyko powstania zarysowań na powierzchni narzędzi. Opatentowana przez Silvent technologia Lavala oferuje wyjątkowe połączenie wysokiej siły odmuchu i ochrony przed zarysowaniami osiągnięte poprzez otoczenie centralnej strugi powietrza poruszającego się z prędkością naddźwiękową ochronnym strumieniem powietrza równoległym do strugi centralnej. SILVENT SOFT 808 to idealne narzędzie w przemyśle, w którym niedopuszczalne jest uszkodzenie sprzętu podczas odmuchu sprężonym powietrzem. Dysza jest w pełni zgodna z Dyrektywą Maszynową UE w zakresie poziomu hałasu i spełnia normy bezpieczeństwa OSHA. Technologia objęta patentem.
Redukcja hałasu 75%
Oszczędności 52%

Specyfikacje

Jednostki ukł. SI Jednostki obow. w USA  
Siła24.0 N5.3 lbs
Zużycie powietrza128.0 Nm³/h75.3 scfm
Poziom hałasu96.2 dB(A)
Strumień powietrzaLavala
PrzyłączeG 1/2" 1/2"-14 NPT
Typ złączaWewn./żeńskie
WymiaryØ35 x 44 mmØ1.38 x 1.72 inch
MateriałEPDM
Waga0.053 kg0.117 lbs
Maks. temperatura70 °C158 °F
Maks. ciśnienie robocze1.0 MPa143.0 psi

Korzyści

Zastępuje otwartą rurkę12 mm1/2 inch
Redukcja hałasu [dB(A)]20 dB(A)75 %
Oszczędności powietrza/kosztów [Nm³/h]138 Nm³/h52 %
Spełnia postanowienia Dyrektywy Maszynowej UETak

Właściwości odmuchu w zależności od ciśnienia

Jednostki ukł. SI (kPa)2004006008001000
Siła (N)9.218.829.239.049.8
Zużycie powietrza (Nm³/h)57.4102.5154.0204.0255.0
Poziom hałasu (dB(A))86.593.898.0100.6102.3
Jednostki obow. w USA (psi)406080100120
Siła (oz)44.170.697.1121.8144.7
Zużycie powietrza (scfm)41.863.685.4104.8125.5
Poziom hałasu (dB(A))89.794.397.499.5101.0

Układ i zmiana prędkości strumienia sprężonego powietrza

Jednostki ukł. SI (mm)50100200300400500
Strumień powietrza (ø)92137198232278327
Prędkość (m/s)252201103805752
Jednostki obow. w USA (inch)248121620
Strumień powietrza (ø)3.595.347.729.0510.8412.75
Prędkość (ft/s)827659338262187171

Strumień powietrza

100 (4")
200 (8")
300 (12")
137 (5.34")
198 (7.72")
232 (9.1")