Kontakt z nami:
+46 33-23 79 00
Nasi sprzedawcy pomogą Ci w sprawach dotyczących zamówienia i pomocy technicznej. Zapraszamy do kontaktu w godzinach od 7:00 do 16:00.

Silvent 710 L

SILVENT 710 L: dysza Lavala ze stali nierdzewnej. Jej wprowadzenie na rynek otwiera nowy wymiar w technice odmuchu sprężonego powietrza. Efekt optymalnego wykorzystania powietrza osiągnięto poprzez otoczenie głównego strumienia o prędkości naddźwiękowej osłonną warstwą powietrza, która porusza się równolegle do centralnego strumienia głównego. Strumień centralny w dyszy SILVENT 710 L wytwarzany jest przez dyszę Lavala. Konstrukcja dyszy powoduje przekształcenie całej energii sprężonego powietrza w energię kinetyczną przy jednoczesnym jego „zamknięciu” i uniemożliwieniu jego rozszerzania się po opuszczeniu dyszy. Osłonna warstwa izoluje strumień centralny od otaczającego powietrza, tym samym zapobiegając zmniejszeniu prędkości i umożliwiając wykorzystanie jego pełnej mocy. Zakłócenia ruchu powietrza są niewielkie, co prowadzi do obniżenia poziomu hałasu. Produkt w pełni zgodny z wymaganiami przepisów bezpieczeństwa OSHA i wymaganiami Europejskiej Dyrektywy Maszynowej w zakresie ograniczeń poziomu hałasu.
Redukcja hałasu 73%
Oszczędności 41%

Specyfikacje

Jednostki ukł. SI Jednostki obow. w USA  
Siła33.0 N7.3 lbs
Zużycie powietrza216 Nm³/h127.1 scfm
Poziom hałasu100 dB(A)
Strumień powietrzaLavala
PrzyłączeG 3/4" 3/4"-14 NPT
Typ złączaWewn./żeńskie
Wymiary 41x40 mm 1.61x1.57 inch
MateriałStal nierdzewna
Waga0.261 kg0.575 lbs
Maks. temperatura400 °C752 °F
Maks. ciśnienie robocze1.0 MPa143.0 psi

Korzyści

Zastępuje otwartą rurkę14 mm9/16 inch
Redukcja hałasu [dB(A)]19 dB(A)73 %
Oszczędności powietrza/kosztów [Nm³/h]147 Nm³/h41 %
Spełnia postanowienia Dyrektywy Maszynowej UETak

Właściwości odmuchu w zależności od ciśnienia

Jednostki ukł. SI (kPa)2004006008001000
Siła (N)15.127.239.151.463.9
Zużycie powietrza (Nm³/h)104.0179.0250.0337.0400.0
Poziom hałasu (dB(A))92.897.5101.6104.9106.5
Jednostki obow. w USA (psi)406080100120
Siła (oz)70.2102.4131.0160.0189.0
Zużycie powietrza (scfm)78.3114.3149.6157.9194.4
Poziom hałasu (dB(A))95.098.0100.7103.2105.1

Układ i zmiana prędkości strumienia sprężonego powietrza

Jednostki ukł. SI (mm)50100200300400500
Strumień powietrza (ø)140200240280325365
Prędkość (m/s)260215114886658
Jednostki obow. w USA (inch)248121620
Strumień powietrza (ø)5.517.879.4511.0212.8014.37
Prędkość (ft/s)853705374289217190

Strumień powietrza

100 (4")
200 (8")
300 (12")
200 (7.87")
240 (9.45")
280 (11")