Kontakt z nami:
+46 33-23 79 00
Nasi sprzedawcy pomogą Ci w sprawach dotyczących zamówienia i pomocy technicznej. Zapraszamy do kontaktu w godzinach od 7:00 do 16:00.

Silvent 007-MJ5

SILVENT 007-MJ5: rozwiązanie alternatywne w stosunku do modelu 007-MJ4 w przypadkach, gdy wymagana jest nieco większa siła odmuchu. Siła odmuchu wynosi 1,8 N (6,4 ozf), co stanowi około 50% siły odmuchu konwencjonalnego pistoletu.
Redukcja hałasu 43%
Oszczędności 17%

Specyfikacje

Jednostki ukł. SI Jednostki obow. w USA  
Siła1.8 N6.4 oz
Zużycie powietrza10 Nm³/h5.9 scfm
Poziom hałasu79 dB(A)
Strumień powietrzaSkoncentrowany
PrzyłączeG 1/4" 1/4"-18 NPT
Typ złączaWewn./żeńskie
MateriałStal nierdzewna
Waga0.187 kg0.412 lbs
Maks. temperatura70 °C158 °F
Maks. ciśnienie robocze0.7 MPa100.0 psi

Korzyści

Zastępuje otwartą rurkę2.5 mm3/32 inch
Redukcja hałasu [dB(A)]8 dB(A)43 %
Oszczędności powietrza/kosztów [Nm³/h]2 Nm³/h17 %
Spełnia postanowienia Dyrektywy Maszynowej UETak

Właściwości odmuchu w zależności od ciśnienia

Jednostki ukł. SI (kPa)2004006008001000
Siła (N)0.71.52.12.93.6
Zużycie powietrza (Nm³/h)4.57.911.414.818.2
Poziom hałasu (dB(A))72.377.680.784.586.0
Jednostki obow. w USA (psi)406080100120
Siła (oz)3.55.37.08.810.5
Zużycie powietrza (scfm)3.44.86.27.69.0
Poziom hałasu (dB(A))74.878.480.882.884.3

Uchwyt

Dwustopniowy system zaworowy
Uchwyt 007 wyposażony jest w unikalny, dwustopniowy system zaworowy, który w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia poziomu hałasu i zużycia energii. Pierwszy stopień, regulowana pozycja ustawienia zaworu, umożliwia dostosowanie siły strumienia powietrza, co w zupełności wystarcza do prowadzenia większości prac. Układ ten wytwarza hałas na niskim poziomie i pozwala na uzyskanie oszczędności energii rzędu 50%. Drugim mechanizmem, w który wyposażony jest pistolet, jest tzw. „booster”. Pozwala on na podwojenie siły strumienia powietrza w przypadku najbardziej wymagających zastosowań.

Dwa przyłącza – dolne i górne
Uchwyt ma dwie możliwości podłączenia – sprężone powietrze można doprowadzić od dołu lub od góry. Z punktu widzenia ergonomii i bezpieczeństwa, podłączenie górne jest najlepszym rozwiązaniem. Zawory bezpieczeństwa na przyłączach eliminują ryzyko uszkodzenia ciała.

Uchwyt Softgrip
Pistolet 007 wyposażony jest w ergonomiczny uchwyt Softgrip wykonany z bardzo wytrzymałej i odpornej na olej gumy syntetycznej. Materiał jest dobrym izolatorem ciepła i zimna, a uchwyt dobrze jest dopasowany do dłoni i nadgarstka.