Kontakt z nami:
+46 33-23 79 00
Nasi sprzedawcy pomogą Ci w sprawach dotyczących zamówienia i pomocy technicznej. Zapraszamy do kontaktu w godzinach od 7:00 do 16:00.

Silvent BG-007

SILVENT BG-007: pistolet przeznaczony do przedmuchiwania ślepo zakończonych otworów. Należy pamiętać, że tego typu operacjom towarzyszy niebezpieczny dla zdrowia hałas o dużym natężeniu. BG-007 nie tylko znacznie ten hałas zmniejsza, ale również zbiera wydmuchiwane zanieczyszczenia bezpośrednio do zamkniętego pojemnika. Zamknięty system zapewnia czystsze, cichsze i bezpieczniejsze środowisko pracy. BG-007 jest wyposażony w specjalny kołnierz gumowy, który całkowicie zamyka otwór w czasie jego oczyszczania. Elastyczność kołnierza pozwala na ustawienie pistoletu w ergonomicznej i wygodnej pozycji dla pracującego. Naczynie zbierające wydmuchiwane zanieczyszczenia łatwo jest opróżnić i można je obracać o 360°. Urządzenia ma górne i dolne podłączenie linii sprężonego powietrza.
Redukcja hałasu 71%
Oszczędności 87%

Specyfikacje

Jednostki ukł. SI Jednostki obow. w USA  
Siła1.0 N3.5 oz
Zużycie powietrza4.4 Nm³/h2.6 scfm
Poziom hałasu77 dB(A)
Strumień powietrzaSpecjalny
PrzyłączeG 1/4" 1/4"-18 NPT
Typ złączaWewn./żeńskie
MateriałStal nierdzewna
Waga0.305 kg0.672 lbs
Maks. temperatura70 °C158 °F
Maks. ciśnienie robocze0.7 MPa100.0 psi

Korzyści

Zastępuje otwartą rurkę4 mm5/32 inch
Redukcja hałasu [dB(A)]18 dB(A)71 %
Oszczędności powietrza/kosztów [Nm³/h]26 Nm³/h87 %
Spełnia postanowienia Dyrektywy Maszynowej UETak

Właściwości odmuchu w zależności od ciśnienia

Jednostki ukł. SI (kPa)2004006008001000
Siła (N)0.40.81.21.62.0
Zużycie powietrza (Nm³/h)1.43.15.27.29.1
Poziom hałasu (dB(A))66.274.378.982.785.4
Jednostki obow. w USA (psi)406080100120
Siła (oz)2.03.03.94.95.9
Zużycie powietrza (scfm)1.11.92.83.74.5
Poziom hałasu (dB(A))68.874.678.781.283.7

Zasady wymiarowania


WIÓRY
BG-007 zaprojektowany jest do zbierania wiórów krótkich, a nie nadaje się do zbierania wiórów długich i spiralnych.
OTWORY
Min. przekrój otworu - Ø6 mm (0.24")
Max. przekrój otworu - Ø24 mm (0.95")
Max. głębokość otworu - 4 x Ø

Uchwyt

Dwustopniowy system zaworowy
Uchwyt 007 wyposażony jest w unikalny, dwustopniowy system zaworowy, który w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia poziomu hałasu i zużycia energii. Pierwszy stopień, regulowana pozycja ustawienia zaworu, umożliwia dostosowanie siły strumienia powietrza, co w zupełności wystarcza do prowadzenia większości prac. Układ ten wytwarza hałas na niskim poziomie i pozwala na uzyskanie oszczędności energii rzędu 50%. Drugim mechanizmem, w który wyposażony jest pistolet, jest tzw. „booster”. Pozwala on na podwojenie siły strumienia powietrza w przypadku najbardziej wymagających zastosowań.

Dwa przyłącza – dolne i górne
Uchwyt ma dwie możliwości podłączenia – sprężone powietrze można doprowadzić od dołu lub od góry. Z punktu widzenia ergonomii i bezpieczeństwa, podłączenie górne jest najlepszym rozwiązaniem. Zawory bezpieczeństwa na przyłączach eliminują ryzyko uszkodzenia ciała.

Uchwyt Softgrip
Pistolet 007 wyposażony jest w ergonomiczny uchwyt Softgrip wykonany z bardzo wytrzymałej i odpornej na olej gumy syntetycznej. Materiał jest dobrym izolatorem ciepła i zimna, a uchwyt dobrze jest dopasowany do dłoni i nadgarstka.